Zajęcia funny judo:

Karolina Ciesielska -  instruktorka judo

• 8 lat trenowała Judo w klubie Gwardia Warszawa, reprezentują swoje miasto i kraj na zawodach sportowych
    różnego szczebla.

• Z wykształcenia jest fizykoterapeutką i animatorem.

Program zajęć funny judo:

1. tradycyjne japońskie przywitanie
  2. rozgrzewka
  3. ćwiczenia ogólnorozwojowe i usprawniające
  4. ćwiczenia stymulujące czucie własnego ciała oraz orientacji w przestrzeni
  5. ćwiczenia gimnastyczne i równoważne
  6. gry i zabawy ruchowe
  7. tory przeszkód, elementy ćwiczeń sensorycznych
  8. nauka sztuki bezpiecznego padania
  9. nauka i trening podstawowych technik judo (w bezpiecznych pozycjach niskich!)
  10. ćwiczenia rozciągające i rozluźniające
  11. tradycyjne japońskie pożegnanie

Program na każdych zajęciach jest modyfikowany i dopasowany do celów i założeń przyjętych na dany dzień. Wszystkie elementy programu są dopasowane do wieku i możliwości dzieci.

Korzyści z zajęć funny judo:

• Trening zapewnia równomierny rozwój postawy ciała dziecka. Duża ilość zabaw z czołganiem, pełzaniem i czworakowaniem wpływa na wzmocnienie wszystkich mięśni szkieletowych, które są odpowiedzialne za prawidłową sylwetkę.
  • Zajęcia nakierowane są na rozwój wszystkich cech motorycznych takich jak zwinność, szybkość, siła i równowaga
  • W czasie treningów dzieci uczą się bezpiecznego upadania, co jest bardzo przydatne w życiu codziennym.
  • Zajęcia pozwalają dzieciom wyładować energię poprzez sport w bezpiecznych warunkach.
  • Dzieci poznają podstawy techniki judo
  • Duży nacisk na zajęciach kładzie się na przekazanie dzieciom filozofii judo- najważniejszy w tym sporcie jest rozwój samego siebie oraz szacunek do współćwiczących.
  • Sport ten ma duże walory wychowawcze- kształtuje pozytywne cechy charakteru takie jak odwaga, opanowanie, wytrwałość i wiara we własne możliwości, a także umiejętność zdrowej rywalizacji i radzenia sobie z porażką
  • Różnorodność technik judo pozwala na dopasowanie zajęć do indywidualnych predyspozycji dzieci.