Zajęcia baletowe w przedszkolu:

Marta Kuśmirek -  instruktorka tańca i baletu

• z wykształcenia jest aktorką i choreografem. Absolwentka  Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni.
  • tańca baletowego uczyła się ż w Konserwatorium Klasycznym w Nowym Jorku
  • przez wiele lat była związana z Teatrem Junior przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie zajmowała się artystycznym rozwojem młodych ludzi, prowadząc zajęcia taneczne i aktorskie.

Program zajęć baletowych:

Program zajęć obejmuje podstawy tańca klasycznego, mini etiudy baletowe, plastykę ruchu, naukę improwizacji, ćwiczenia i korygujące postawę oraz synchronizację ruchu z muzyką. Uczestnictwo w zajęciach baletowych ma ogromny wpływ na rozwój fizycznyi psychiczny dziecka. Balet rozwija wyobraźnię przestrzenną, wrażliwość muzyczną i poczucie rytmu. Zajęcia wyrabiają u dzieci nawyk utrzymywania prawidłowej sylwetki, ćwiczą koordynację ciała oraz pamięć ruchową, a także płynność i harmonię ruchów.

Korzyści z zajęć baletowych:

• Taniec klasyczny jest korzystny dla zdrowia oraz sprzyja koordynacji ruchów całego ciała
  • Podczas zajęć pracujemy z dziećmi nad rozwijaniem ciała, muzykalności, oraz utrzymywaniem poprawnej postawy (proste plecy)
  • Poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia rozciągające poszczególne grupy mięśniowe dzieci zyskują elastyczność i gibkość ciała
  • Dzieci nabierają nawyku delikatnego i płynnego poruszania się
  • Dzieci poznają terminologię francuską przy wykonywanych ćwiczeniach oraz przyswoją sobie podstawowe pozycje w tańcu klasycznym
  • Dziewczynki mają okazję spełnić marzenia o tiulowych spódniczkach i różowych baletkach- na tych zajęciach dziewczęcy wdzięk i strój jest mile widziany!